strojLAB

strojLAB_color-03Zpřístupňování laboratoří 3D tisku a sdílení know-how s odbornou i laickou veřejností – to je cílem evropského projektu FabLabNet, do kterého se zapojily NETME Centre a Ústav konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Naše dílna nese název strojLAB a funguje na Odboru reverzního inženýrství a aditivních technologií Ústavu konstruování FSI VUT v Brně.

FabLabNet je především networkingový projekt, jehož cílem je propojovat nejrůznější skupiny, které zajímá 3D tisk a související technologie. V co-workingových dílnách po celé Evropě se tak mohou setkávat kutilové, studenti s originálními nápady na zajímavé prototypy, designéři, firmy a také odborníci z akademické sféry. FSI VUT v Brně reprezentuje se svým strojLABem jako jediná právě akademickou sféru. Univerzitní dílnu strojLAB se špičkovými technologiemi budou moct využívat studenti VUT pro svoje nápady.

Na úvod dostane každý student vstupní školení o vybavení, které je ve strojLABu k dispozici – jde především o 3D tiskárny, řezací plotry, ruční skenery, ale také o vybavení elektrodílen (mikroprocesory Arduino) nebo pro vakuové formování. Ti nejšikovnější se mohou zdarma naučit pracovat také s 3D tiskárnou SLM 280 HL určenou pro výrobu kovových prototypů nebo s šestiosým robotem Kuka, s nímž je možné obrábět nebo jej využít pro velkoplošný 3D tisk.

interreg

StrojLab tým


David Paloušek

doc. Ing. David Paloušek, Ph.D.

vedoucí, Odbor reverzního inženýrství a aditivních technologií

>

Daniel-Koutny

doc. Ing. Daniel Koutný, Ph.D.

Odbor reverzního inženýrství a aditivních technologií

>

David-Skaroupka-

Ing. David Škaroupka, Ph.D.

Odbor reverzního inženýrství a aditivních technologií

>

Tomas-Koutecky-

Ing. Tomáš Koutecký, Ph.D.

Odbor reverzního inženýrství a aditivních technologií

>

Radek-Vrana-

Ing. Radek Vrána

Odbor reverzního inženýrství a aditivních technologií

>

Šťávová_Radka2

Mgr. Radka Šťávová

Manažerka PR a marketingu

>