FabFest: Soutěž konstuktérů

strojLAB pořádá druhý FabFest. Láká na Soutěž konstruktérů a festival Prototyp

Inspirativní festival 3D tisku Fabfest se vrací! Tentokrát si tým strojLABu, první univerzitní dílny 3D tisku v ČR, pro studenty Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně připravil Soutěž konstruktérů a víkendový program na festivalu Prototyp.

Podzimní FabFest se pro studenty FSI ponese především v duchu soupeření. Makeři ze strojLABu pro ně připravili klání, v němž je úkolem tří- až šestičlenných týmům vyřešit co nejvíce úkolů a za ně získat kredity pro nákup komponentů na sestrojení mechanismu, který umožní přenesení prázdné plechovky z bodu A do bodu B.

„Studenti mohou využít pouze komponenty vytištěné ve 3D tiskárnách a doplňkově špejle, karton a provázku. Je na nich, aby k řešení využili svoje inženýrské znalosti a dovednosti a také značkou dávku kreativity. Na splnění úkolů mají pouze 3,5 hodiny,“ popsal zástupce strojLABu David Škaroupka z Ústavu konstruování.

Všichni účastníci získají jako odměnu za svoje snažení vstupenky na brněnský festival makerů Prototyp, který se koná od pátku 16. 11. do neděle 18. 11. 2019. Svoji prezentaci na festivalu bude mít také strojLAB, který představí v interaktivní přednášce projekt FabLabNet a na svém stánku ty nejlepší prototypy, které během realizace projektu vznikly. V expozici bude také vystavený nejlepší prototyp z FabFestu: Soutěže konstruktérů.

 FabLabNet – celoevropská síť FabLabů pomáhá šířit know-how

Projekt sdružuje od roku 2016 devět FabLabů po celé Evropě s cílem podpořit sdílených know-how v tomto dynamicky se rozvíjejícím oboru. VUT v Brně je jediným zástupcem České republiky a také jedinou zapojenou univerzitou v Evropě. Další partneři jsou dílny zaměřené na high-tech kutily nebo designéry a nacházejí se v Německu, Rakousku, Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku.

 

interreg www.strojlab.cz

http://www.interreg-central.eu/Content.Node/FabLabNet.html