Cena pro Ing. Terezu Brožovou, Ph.D.

Práce zabývající se výměníky tepla z polymerních dutých vláken získala ocenění v celostátní soutěži ČEEP 2017

Ing. Tereza Brožová, Ph.D. z Laboratoře přenosu tepla a proudění FSI VUT získala v celostátní soutěži Česká energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2017 (ČEEP 2017) Cenu generálního patrona soutěže, společnosti ENVIROS, a šek na 30 tisíc korun. Porota ocenila její práci s názvem Fázové změny na povrchu tepelných výměníků s dutými vlákny. Gratulujeme dr. Brožové k velkému úspěchu!

Do 16. ročníku soutěže ČEEP se přihlásilo celkem 627 studentů se svými pracemi. “Do soutěže jsem se rozhodla přihlásit, protože jsem věřila tomu, že právě výměníky tepla z polymerních dutých vláken jsou to, co vypisovatelé soutěže hledají – tedy jsou inovativní, energeticky účinné, konkurenceschopné a šetrné k životnímu prostředí. Získáním ceny generálního patrona se perspektiva tepelných výměníků s polymerními dutými vlákny jen potvrdila. V neposlední řadě je práce atraktivní také tím, že vznikla v úzké spolupráci s průmyslem jak tuzemským, tak zahraničním,” uvedla Tereza Brožová.

Kromě Ing. Terezy Brožové, Ph.D. bodovali v soutěži i další studenti VUT. Cenu hlavního patrona soutěže, společnosti FENIX GROUP, a šek na 20 tis. Kč získal Ing. Patrik Pinkoš z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií za práci Rozšířené využití bateriových systémů v průmyslových objektech. Cenu hlavního patrona soutěže, společnosti Penta Real Estate, a šek na 15 tis. Kč získal Bc. Richard Kalný z Fakulty stavební za práci Analýza vnitřního klimatu a energetické hodnocení historické budovy. Podívejte se na reportáž z vyhlášení výsledků v Betlémské kapli v Praze.

Ocenění studenti

Cílem soutěže je prezentovat projekty, stavby, technologie a inovace zaměřené na zvýšení energetické účinnosti a dosažení úspor energie ČR, podporu INICIATIVY PRŮMYSL 4.0 a programu SMART CITY, zvýšení konkurenceschopnosti a rozvoje průmyslu ČR, zlepšení životního prostředí ve městech, obcích a aglomeracích ČR a podporu zájmu o studium technických oborů na univerzitách v ČR. Do soutěže mohly být přihlášeny projekty, stavby, technologie a inovace realizované na území České republiky od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2017, pokud se v této soutěži ještě neprezentovaly. Tiskovou zprávu k letošnímu ročníku soutěže naleznete zde.