Slovinská delegace v dílně TU Brno Racing

NETME Centre navštívila delegace ze slovinské Ptuji

Pětičlenná skupina vyučujících z Vysoké školy v Ptuji (Slovinsko) v pátek 7. září 2018 navštívila Fakultu strojního inženýrství VUT a naše výzkumné centrum NETME, aby zjistila více o možnostech spolupráce – např. o výměnných pobytech studentů v rámci programu Erasmus nebo o kooperaci na poli vědy a výzkumu.

Návštěvníkům naši univerzitu a fakultu představil proděkan pro vnější vztahy doc. Jiří Hlinka. Slovinské výzkumníky zajímaly mj. možnosti stáží a výměnných pobytů v rámci programu Erasmus.

Po úvodní diskuzi skupinka zamířila na prohlídku čtyř vybraných laboratoří. Nejprve se podívali do laboratoří Odboru reverzního inženýrství a aditivních technologií, aby se seznámili s technologií kovového 3D tisku a jeho využitím. Navštívili také strojLAB, univerzitní dílnu 3D tisku, která je zapojená do celoevropského projektu FabLabNet.

Dalšími zastávkami byla studentská dílna týmu TU Brno Racing, která každoročně navrhuje a sestavuje nový model formule Dragon, klimatická komora určená pro testování v extrémních klimatických podmínkách a také Laboratoř energeticky náročných procesů.