grimace-388987_1280

FSI se poprvé zapojuje do charitativní akce Movember. Jaký bude váš Strojařský knír 2017?

Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně se letos poprvé připojuje k Movemberu. Jde o celosvětovou, každoročně se opakující charitativní akci, která probíhá v listopadu. Listopad je totiž měsícem mužské solidarity.

Účelem projektu je získání finančních prostředků a zvyšování povědomí o zdraví mužů se zaměřením především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty a varlat.

Název charity vznikl jako složenina dvou anglických slov: knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak, a listopad (November). Akce bývá zahájena vždy na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Zároveň se snaží vybrat co nejvíce peněz na výzkum rakoviny a na nákup přístrojů do nemocnic.

STROJAŘSKÝ KNÍR 2017 – plán akcíStrojařský knír - FSI se zapojuje do charitativní akce Movember

  • HOLENÍ STROJAŘŮ, 1.11.2017 od 14:00 hod: Ve spolupráci se SALONEM MIA proběhne ve fakultní kavárně Strojovna společné holení strojařů. Do této zahajovací akce se připojí také děkan Jaroslav Katolický a shodí svůj typický knír. Kdo ho bude následovat? Holení je pro výzkumníky i akademiky zdarma a všichni navíc dostanou placku s logem Strojařského kníru.
  • PŘEDNÁŠKA PETRA KOUKALA, 8.11.2017 (čas bude upřesněn): Osvětová přednáška Petra Koukala o projektu STK pro chlapy se uskuteční v Aule Q.
  • FOCENÍ STROJAŘSKÝCH KNÍRŮ, 30.11.2017 v 10:00 hod: Poslední listopadový den proběhne před budovou A1 společné focení strojařů a strojařských knírů. Kolik nás bude?

Jak můžete akci Strojařský knír 2017 podpořit?

  • Pěstujte svůj strojařský knír! Děvčata, ženy, ale i muži, noste odznáčky, které budou k dostání na strojařských akcích! Knírem i odznáčkem můžete šířit povědomí o akci mezi veřejností.
  • Přispějte finanční částkou. (V průběhu listopadu je v kavárně Strojovně umístěná kasička, přispějte zasláním částky na účet naší skupiny na výše uvedené adrese.)
  • Zapojte se do některé z fakultních aktivit.
  • Zorganizujte vlastní akci. Rádi Vás podpoříme.

V listopadu strojaři pěstují knír! Jaký bude ten Váš? Svoje fotky nahrávejte do facebookové události na profilu Fakulty strojního inženýrství VUT.